Hava Yolu Taşımacılığı

Hava yolu taşımacılığı; çeşitli mal ve ürünlerin uçaklar aracılığı ile bir yerden başka bir yere taşınmasını ifade etmektedir. Bunun yanı sıra hava yolu taşımacılığını malların charter veya ticari olabilecek bir hava taşıyıcısı aracılığıyla taşınması ve nakliyesi olarak da ifade etmemiz mümkündür. Bu tür gönderiler, ticari ve yolcu havacılık geçitlerinden uçakların uçabileceği ve inebileceği her yere gitmektedir. Atlas Konteyner Taşımacılık Hizmetleri Ltd. Şti. olarak sizlere hava yolu taşımacılığı alanında en kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunuyoruz. Siz de birbirinden kaliteli taşımacılık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz doğru adrestesiniz. Şimdi gelin, hava yolu taşımacılığı ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Hava Yolu Taşımacılığının Avantajları

Hava yolu taşımacılığı çözüm odaklı ve son derece kaliteli hizmetler sunarak profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Hava yolu taşımacılığının sağladığı çeşitli avantajlar vardır. Söz konusu avantajları aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür.

Zamandan Tasarruf Edin

Hava yolu taşımacılığı son derece kısa bir süre içerisinde hedef konuma ulaşması mümkündür. Bu doğrultuda zamanın kişiler için önemli olduğu göz önüne alındığında hava yolu taşımacılığının son derece büyük bir avantaj sağladığı ifade etmemiz mümkündür.

Güvenilir Taşıma Sistemlerinden Yararlanın

Hava yolu taşımacılığı diğer taşımacılık hizmetlerine göre son derece güvenilir bir şekilde faaliyet göstermektedir. Karayolu ve deniz yolu taşımacılığında kaza riski ve ürünlerin zarar görme riski çok daha fazladır. Bunun yanı sıra hava yolu taşımacılığında ise kaza riskinin son derece düşük olduğunu ifade etmemiz mümkündür.

Düşük Maliyetlidir

Hava yolu taşımacılığında bir diğer avantaj maliyet unsurudur. ilk bakıldığında hava yolu taşımacılığı maliyetli gibi gözükse de sağladığı avantajlar ile maliyet avantajı ortaya çıkmaktadır.

Hava Yolu Taşımacılığı Hizmetlerinin Kapsamı

Hava yolu taşımacılığı seçenekleri onu dünyanın hemen hemen her yerine zamana duyarlı gönderileri koordine etmek için değerli bir seçenek haline getirmektedir. Bu, uluslararası ticarete hızlı ve etkin bir şekilde katılmalarını sağladığı için özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler için avantajlı olabilir. Hava yolu ile nakliye, kargo üzerindeki havaalanı kontrolleri sıkı bir şekilde yönetildiğinden, yüksek düzeyde güvenlik avantajı da sunar. Son 40 yılda ticaret ağlarının ve pazarların genişlemesi sırasında bir endüstri olarak katlanarak büyüyen hava taşımacılığı, artık ulusal ve uluslararası nakliye için verimli bir araç olarak görülüyor.

Gümrük komisyonculuğu firmaları, kurumsal, bireysel koli veya gönderi teslimatlarını koordine etmek için hava taşımacılığı seçeneklerini kullanmak için en güvenilir ve uygun maliyetli  yolları belirleyebilir . Bir gümrük komisyoncusu, çok çeşitli seçenekleri müzakere edebilir ve uygun ve zamanında teslimatı sağlamak için en uygun araçları belirleyebilir.

Tüm uluslararası nakliyelerde olduğu gibi, gümrükleme prosedürleri her zaman öngörülmeli ve uygun şekilde belgelendirilmelidir. Hava taşımacılığınız için profesyonel bir firma ile çalışmak hızlandırılmış hizmetten gümrükleme ve sevkiyat teslimatına kadar navlun yönetiminizin tüm yönlerinin kapsanmasını sağlar.