Kara Yolu Taşımacılığı

Kara yolu taşımacılığı, mal ve ürünlerin kara yolu aracılığı ile bir yerden bir yere taşınmasını ifade etmektedir. Bu doğrultuda kara yolu taşımacılığı hizmetinin son derece avantajlı ve büyük faydalar sağlayan bir hizmet olduğundan bahsetmek mümkündür. Firmamız Atlas Konteyner Taşımacılık Hizmetleri Ltd. Şti. kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve profesyonel şekilde hizmetler sunmaktadır. Siz de bu kaliteli ve avantajlı hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Düşük Maliyetli

Demiryolları ve hava taşımacılığı gibi çok daha maliyetli olan diğer ulaşım türlerine kıyasla, kara yolu taşımacılığında nispeten daha düşük bir sermaye yatırımı gereklidir. Yolların yapım, işletme ve bakım maliyetleri, demiryollarından veya hava taşımacılığından çok daha ucuzdur. Yol inşaatı bir kamu sektörüdür ve öncelikle Hükümet ve Yerel Yönetimlerin yetki alanına girer. Bu nedenle, yolların kullanımı için yalnızca cüzi bir gelir tahsil edilir.

Kapıdan Kapıya Hizmet

Kara yolu taşımacılığını taşımacılık sektörünün can damarı yapan en büyük avantajı, kaynaktan varış noktasına, antrepodan antrepoya, kapıdan kapıya hizmet sunabilmesidir. Bu başka hiçbir ulaşım modunun sağlayamayacağı bir şeydir. Bu, doğal olarak, taşıma masraflarını, yükleme ve boşaltma masraflarını ve diğer bağlantılı besleyici nakliye masraflarını azaltır.

Kırsal Alanlarda Hizmet

Kara yolu taşımacılığı, demiryolu, hava veya su ile erişilemeyen en uzak bölgelere erişim ile en esnek ve uyarlanabilirdir. Bu nedenle kara yolu taşımacılığı, demiryolu, su veya hava taşımacılığının hizmet etmediği kırsal alanlara ve kırsal alanlardan mal ve insan taşımak için en uygundur. Bu nedenle, büyük kasabalar ve küçük köyler arasında yük taşımacılığı ancak kara yolu taşımacılığı ile mümkündür.

Esnek Hizmet

Kara yolu taşımacılığında, rotalar ve zamanlamalar bireysel gereksinimlere kolaylıkla uyacak şekilde ayarlanabilir ve değiştirilebilir. Bu, doğal olarak kara yolu taşımacılığına, katı ve esnek olmayan zaman ve rota çizelgelerini takip eden diğer tüm ulaşım modlarına göre büyük bir avantaj sağlar.

Kısa Mesafeye Uygun

Kara yolu taşımacılığı, kısa mesafeler için mükemmel bir alternatiftir. Malları ve insanları kısa mesafelerde kara yoluyla taşımak çok daha uygun maliyetli ve daha hızlıdır. Ayrıca, mallar doğrudan bir kar ayolu aracına yüklenebildiği ve doğrudan varış yerine taşınabildiği için, ara yükleme ve elleçleme nedeniyle malların transit geçişindeki gecikmeler önlenebilir. Başka bir deyişle, ara taşıma maliyetleri ve besleyici bağlantı maliyetleri ortadan kaldırılabilir.

Taşımada Daha Az Hasar Riski

Malların ara yükleme ve elleçlenmesinin ortadan kaldırılması nedeniyle mallara zarar verme riski önemli ölçüde azalır. Bu nedenle, yükleme ve boşaltma işlemi sırasında kolayca hasar görme veya kırılma riski olan porselen ve cam eşya gibi kırılgan malların taşınması için kara yolu taşımacılığı en uygundur. Kırılgan mallar için tek seferlik yükleme ve boşaltma istenen formattır. Ve kara yolu taşımacılığı bunun için ideal ulaşımdır.

Paketleme Maliyetinden Tasarruf

Kara yolu taşımacılığında paketleme işlemi daha az karmaşık ve çok daha az ayrıntılıdır. Kara yolu taşımacılığı ile taşınan yükün ara elleçlemeden geçmesi için fazla paketlenmesi gerekmez. Bu nedenle, daha az veya hiç büyük ambalaj gerekmez. Burada da yine kara yolu taşımacılığında paketleme maliyetleri diğer taşıma türlerine göre çok daha düşüktür.

Hız

Hızlı teslimat için en uygun yol kara yolu taşımacılığıdır. Deniz taşımacılığı çok yavaştır. Hava ve demiryolu taşımacılığı çok fazla belge, formalite ve paketleme gerektirir. Ayrıca demiryolu ve havayolu taşımacılığında malların rezervasyonu ve teslim alınması çok fazla zaman alır. Buna karşılık kara yolu taşımacılığı daha hızlı, çok daha esnek ve sorunsuz bir seçenek sunuyor.